Arama
  1. Anasayfa
  2. Kıl Kurdu Nasıl Geçer Evde

Kıl Kurdu Nasıl Geçer Evde

1.97K görüntülenme
0

Kıl Kurdu Nasıl Geçer Evde

Kıl kurdu tedavisine yönelik ev de çözümler mevcut olsa da, bunlar önerilen bir ilk basamak tedavi değildir. Bu ev ilaçlarının kullanımına yönelik destek öncelikle anekdot niteliğindedir. Bu, bilimsel verilerin kıl kurdu için ev ilaçlarının kullanımını desteklemediği anlamına gelir.

Kıl kurdu enfeksiyonunuzu tedavi etmek için deneyebileceğiniz üç ev ilacı:

Çiğ sarımsak

Sarımsağın mevcut yumurtaları öldürdüğü ve dişi kıl kurtlarının daha fazla yumurta bırakmasını engellediği söylenir. Küçük dozlarda alabilir veya merhem gibi topikal olarak uygulayabilirsiniz. Sarımsağı yemek isterseniz, bir karanfil doğrayın ve makarnaya karıştırın veya ekmeğin üzerine serpin. Sarımsağı tek başına da yiyebilirsiniz.

Bir merhem oluşturmak için birkaç diş sarımsağı doğrayın ve ezerek macun haline getirin. Sarımsak ezmesini az miktarda petrol jölesi veya başka bir baz yağ ile karıştırın. Temiz bir pamuklu çubuğu karışıma batırın ve merhemi anüsünüze uygulayın. Hassas bir cildiniz varsa, bölgede yanma hissi varsa veya ciltte kırık, hemoroid veya bölgede iltihaplanma varsa kullanmayın.

Hindistancevizi yağı

Hindistan cevizinin, kıl kurdu enfeksiyonunu temizlemeye yardımcı olabilecek antibakteriyel ve antiviral özelliklere sahip olduğu söylenir. Bu tedavi iki aşamalı bir yaklaşım gerektirir. Bir çay kaşığı yuther sabah saf hindistancevizi yağı . Yatmadan önce, etkilenen bölgeye az miktarda hindistancevizi yağı sürün.

Çiğ havuçlar

Günde iki kez bir fincan çiğ, rendelenmiş havuç yemenin, vücudunuzun solucanları bağırsaklarınızdan itmesine yardımcı olabileceği düşünülmektedir. Bunun nedeni, lif bakımından zengin havuçların sindirimi iyileştirebilmesi ve bağırsak hareketini teşvik edebilmesidir.

Sağlıklı Türkiye Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi Ağustos 16, 2022
Bir Yorum Ekle