«
 1. Anasayfa
 2. Güzellik ve Bakım
 3. Soğuk Lipoliz Nedir

Soğuk Lipoliz Nedir

Soğuk Lipoliz nedir

Yinede Soğuk Lipoliz nedir, Yağ dondurma” olarak veya CoolSculpting ürün adıyla da bilinen Soğuk Lipoliz, yağ hücrelerini parçalamak için vücut yağının invaziv olmayan bir şekilde soğutulmasını içeren ve diğer dokulara zarar vermeden vücut yağının azaltılmasını içeren yeni bir prosedürdür. Etkisinin görülmesi birkaç ay sürer.

FAZLA YAĞLAR İÇİN SOĞUK LİPOLİZ

Soğuk Lipoliz Nedir

Yağ dondurma” olarak veya CoolSculpting ürün adıyla da bilinen Soğuk Lipoliz , yağ hücrelerini parçalamak için vücut yağının invaziv olmayan bir şekilde soğutulmasını içeren ve diğer dokulara zarar vermeden vücut yağının azaltılmasını içeren yeni bir prosedürdür. Ameliyatsız Yağ Azaltma işlemi olarak da görülen uygulamanın Etkisinin görülmesi birkaç ay sürer.

İşlem sırasında:

 • Cildin soğutma panelleriyle temas etmesini sağlamak için cilde bir vakum aplikatörü yerleştirilir.
 • Hastalar anestezik bir etki yarattığı için birkaç dakika soğukluk hissederler.
 • Vücut Yağı bir saate kadar soğutulur.

Kriyolipoliz nedir?

Hastalar tarafından yaygın olarak ” CoolSculpting ” olarak adlandırılan Cryolipolysis , yağ hücrelerini parçalamak için soğuk sıcaklık kullanır. Yağ hücreleri, diğer hücre tiplerinden farklı olarak soğuğun etkilerine karşı özellikle hassastır. Yağ hücreleri donarken, cilt ve diğer yapılar yaralanmalardan korunur.

Bu, dünya çapında gerçekleştirilen 450.000’den fazla prosedürle en popüler, cerrahi olmayan yağ azaltma tedavilerinden biridir.

Hastaların kriyolipliz isteme nedenleri

Diyet ve egzersize rağmen devam eden lokalize yağ şişkinliğini azaltmak isteyen hastalar kriyolipoliz ile ilgilenebilirler.

Kimler kriyolipoliz adayı değildir?

Kriyoglobulinemi, soğuk ürtiker ve paroksismal soğuk hemoglobulinüri gibi soğuğa bağlı rahatsızlıkları olan hastalarda kriyolipoliz olmamalıdır. Gevşek cilt veya zayıf tonlu hastalar prosedür için uygun adaylar olmayabilir.

Kriyolipoliz ne işe yarar?

Kriyolipolizin amacı, yağlı bir çıkıntıdaki yağ hacmini azaltmaktır. Bazı hastalar birden fazla alanı tedavi etmeyi veya bir alanı birden fazla kez geri çekmeyi tercih edebilir.

Kriyolipoliz anestezi gerektirir mi?

Bu işlem anestezi olmadan yapılır.

soğuk lipoliz prosedürü

Tedavi edilecek yağlı şişkinliğin boyutlarının ve şeklinin değerlendirilmesinden sonra, uygun boyut ve eğriliğe sahip bir aplikatör seçilir. İlgili alan, aplikatörün yerleştirileceği yeri belirlemek için işaretlenmiştir. Cildi korumak için bir jel ped yerleştirilir.

Aplikatör uygulanır ve çıkıntı aplikatörün boşluğuna vakumlanır. Aplikatörün içindeki sıcaklık düşer ve bunu yaparken alan uyuşur. Hastalar bazen vakumun dokularını çekmesinden rahatsızlık duyarlar, ancak bu, alan uyuştuğunda dakikalar içinde düzelir.

Hastalar işlem sırasında genellikle TV izler, akıllı telefon kullanır veya kitap okur. Bir saatlik tedaviden sonra vakum kapanır, aplikatör çıkarılır ve bölgeye masaj yapılır, bu da nihai sonuçları iyileştirebilir.

Kriyolipolizin riskleri nelerdir?

Komplikasyon oranı düşüktür ve memnuniyet oranı yüksektir. Ancak Yüzey düzensizlikleri ve asimetri riski vardır. Hastalar umdukları sonucu alamayabilir. Nadiren, yüzde 1’den daha az bir oranda hastalarda, yağ hücrelerinin sayısında beklenmedik bir artış olan paradoksal yağ hiperplazisi olabilir. Bu, erkeklerde kadınlara göre üç kat daha olasıdır ve Hispanik veya Latin kökenli olanlarda daha fazla görülür.

Herhangi bir aktivite kısıtlaması yoktur. Hastalar bazen sanki antrenman yapmış gibi ağrı hissederler. Nadiren hastalar ağrı hissederler. Böyle bir durumda, hasta birkaç gün ilaç yazabilecek plastik cerrahla iletişime geçmelidir.

Kriyolipolizin sonuçları nelerdir?

Yaralanan yağ hücreleri, vücut tarafından 4 ila 6 ay içinde kademeli olarak elimine edilir. Ancak Bu süre zarfında, yaklaşık yüzde 20’lik bir ortalama yağ azalması ile yağ şişkinliğinin boyutu azalır.

Aşırı yağ için neden kriyolipoliz seçmelisiniz?

 • İdeal adaylar nispeten formdadır, ancak diyet veya egzersizle kolayca azaltılamayan az miktarda inatçı vücut yağına sahiptir.
 • Prosedür non-invazivdir.
 • Uzun vadeli veya önemli bir yan etkisi yoktur.
 • Anestezi ve ağrı kesici ilaç gerekli değildir.
 • Prosedür karın, aşk kolları ve sırt için idealdir.

İlgili Sağlık Konuları

Çocuklarda Yüksek Kolesterol
Çocuklarda Alerjik Şok
Zevalin Çalışması tedavisi
Kemoterapi Nedir?
8 Popüler Güzellik Bakımı

İlgili Sağlık Makaleleri

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *