«
 1. Anasayfa
 2. İlaç ve Medikal Ürünler
 3. Feksofenadin Kapsül ve Tabletleri

Feksofenadin Kapsül ve Tabletleri

Feksofenadin Kapsül ve Tabletleri

Feksofenadin Kapsül ve Tabletleri; FEXOFENADINE (fex oh FEN a deen) kırmızı, kaşıntılı gözler, hapşırma, burun akıntısı veya tıkanıklığı veya kurdeşen gibi alerji semptomlarını önler ve tedavi eder. Alerjik reaksiyon sırasında vücut tarafından salınan bir madde olan histamini bloke ederek çalışır. Antihistaminikler adı verilen bir ilaç grubuna aittir.

Feksofenadin Kapsül ve Tabletleri

FEXOFENADINE (fex oh FEN a deen) kırmızı, kaşıntılı gözler, hapşırma, burun akıntısı veya tıkanıklığı veya kurdeşen gibi alerji semptomlarını önler ve tedavi eder. Alerjik reaksiyon sırasında vücut tarafından salınan bir madde olan histamini bloke ederek çalışır. Antihistaminikler adı verilen bir ilaç grubuna aittir.

Bu ilaç başka amaçlar için kullanılabilir; Sorularınız varsa sağlık uzmanınıza veya eczacınıza sorun.

ORTAK MARKA İSİMLERİ: Allegra, Allegra Allergy 12 Hour, Allegra Allergy 24 Hour, Allegra Children’s Allergy, Allergy Relief

Bu ilacı almadan önce Doktoruma ne söylemeliyim?

Doktorunuz bu ilacı yazmadan önce Bu koşullardan herhangi birine sahip olup olmadığınızı bilmesi gerekir:

 • Böbrek hastalığı
 • Feksofenadin, terfenadin, diğer ilaçlar, gıdalar, boyalar veya koruyucu maddelere karşı alışılmadık veya alerjik bir reaksiyon
 • Hamile veya hamile kalmaya çalışmak
 • Emzirme

Feksofenadin Kapsül ve Tabletleri nasıl kullanmalıyım?

Bu ilacı bir bardak dolusu su ile ağızdan alınız. Reçete etiketindeki talimatları izleyin. Bu ilacı yemekle birlikte veya aç karnına alabilirsiniz. İlaçlarınızı düzenli aralıklarla alın. Belirtilenden daha sık almayın. Belirtileriniz düzelmeden önce bu ilacı birkaç gün almanız gerekebilir.

Bu ilacın çocuklarda kullanımı ile ilgili bakım ekibinizle konuşun. Bu ilaç, seçilen koşullar için 6 yaşından küçük çocuklara reçete edilebilirken, önlemler geçerlidir.

Doz aşımı: Bu ilacı çok fazla aldığınızı düşünüyorsanız, hemen bir zehir kontrol merkezi veya acil servis ile iletişime geçin.

NOT: Bu ilaç sadece sizin içindir. Bu ilacı başkalarıyla paylaşmayınız.

Ya bir dozu kaçırırsam?

Bir dozu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bir sonraki dozunuzun zamanı neredeyse gelmişse, yalnızca o dozu alın. Çift veya fazla doz almayın.

Feksofenadin ile bu ilaçlar etkileşime girebilir?

 • antasitler
 • Eritromisin
 • Greyfurt, elma veya portakal suyu
 • ketokonazol
 • magnezyum içeren ürünler

Bu liste tüm olası etkileşimleri açıklamayabilir. Sağlık uzmanınıza, kullandığınız tüm ilaçların, şifalı otların, reçetesiz ilaçların veya diyet takviyelerinin bir listesini verin. Ayrıca sigara, alkol veya yasa dışı uyuşturucu kullanıp kullanmadığınızı da söyleyin. Bazı maddeler ilacınızla etkileşime girebilir.

Feksofenadin kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Sağlığınızla ilgili düzenli kontroller için bakım ekibinizi ziyaret edin. Belirtileriniz düzelmeye başlamazsa veya kötüleşirse bakım ekibinize söyleyin.

Feksofenadin Kapsül ve Tabletlerinin yan etkileri nelerdir?

En kısa sürede bakım ekibinize bildirmeniz gereken yan etkiler:

 • Alerjik reaksiyonlar veya anjiyoödem — deri döküntüsü, kaşıntı, kurdeşen, yüzün şişmesi, gözler, dudaklar, dil, kollar veya bacaklar, yutma veya nefes almada zorluk

Genellikle tıbbi müdahale gerektirmeyen yan etkiler (devam ederse veya rahatsız edici ise bakım ekibinize bildirin):

 • Öksürük
 • uyuşukluk
 • Kuru ağız
 • Baş ağrısı
 • mide rahatsızlığı

Bu liste olası tüm yan etkileri açıklamayabilir. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye için doktorunuzu arayın. Yan etkileri 1-800-FDA-1088’de FDA’ya bildirebilirsiniz.

İlaçlarımı nerede saklamalıyım?

Çocukların ve evcil hayvanların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

20 ve 25 derece C arasında oda sıcaklığında saklayın. Nemden koruyun. Son kullanma tarihinden sonra kullanılmayan ilaçları atın.

NOT: Bu sayfa bir özettir. Olası tüm bilgileri kapsamayabilir. Bu ilaçla ilgili sorularınız varsa, doktorunuz, eczacınız veya sağlık uzmanınızla konuşun.

En çok Merak Edilen Konular

Çocuklarda Alerji Nedir ?

Dolorex Nedir

Zona Aşısı ( Rekombinant enjeksiyon )

Kortizon Nedir ?

ONLİNE TERAPİ

İlgili Sağlık Makaleleri

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *