«
  1. Anasayfa
  2. Yaşlılık ve Sağlık
  3. Sağlıklı Yaş Almanın Zamanı

Sağlıklı Yaş Almanın Zamanı

Sağlıklı Yaş Almanın Zamanı

Sağlıklı Yaş Almak nedir Sağlıklı yaş alırken kendinizi fiziksel ve zihinsel olarak daha iyi hissedebilirsiniz. İş yaşamından sonraki emeklilik sürecinde kendinizi daha iyi hissetmek ve sağlıklı olmak için kendinize yeni bir hobi, sosyal çevre edinebilirsiniz. Online ders sayesinde birçok eğitime katılabilir, eğlenirken öğrenebilir ve sürekli öğrenme deneyimini hayatınıza katabilirsiniz.

 

 

 

 

Sağlıklı yaş alma süreci aktif yaşam, sosyal yaşam ve sürekli öğrenme deneyiminden oluşur. Online ders eşliğinde yürütebileceğiniz sağlıklı yaş almanın zamanı için harika bir rehber sizlerle.

Sağlıklı Yaş Almak Nedir?

Yoğun iş hayatından sonra emeklilik dönemine girildiğinde adapte olma sorunu olabiliyor. Koşuşturma içerisinde geçen bir çalışma hayatından sonra sosyalleşmeye ve yeni beceriler edinmeye devam edebilirsiniz. Sağlıklı yaş almak nedir?

Sağlıklı yaş almak, yaşlanırken fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak kendinizi daha iyi hissetmeye denir. Yaş alırken tüm olumsuzluklardan ulaşarak kendinize odaklanabilirsiniz. Öğrenmeyi istediğiniz becerileri, fiziksel hareket sağlayan yoga, pilates gibi online dersleri takip edebilirsiniz.

Emeklilik sürecinde hareket halinde olmak kaslarınızı canlı tutmayı sağlar ve olası hastalıklara karşı vücudumuzun direncini arttırır. Fiziksel aktiviteler ya da yeni beceriler öğrenirken yeni arkadaşlar edinebilir deneyimlerinizi aktarabilirsiniz. Sürekli öğrenme deneyimiyle tanışarak beyninizi zinde tutabilirsiniz. Yeni beceriler edinmek mutluluk hormonunu arttırıyor ve sağlıklı kalmanıza yardımcı oluyor.

Nasıl Sağlıklı Yaş Alınır?

Sağlıklı yaş alırken kendinize odaklanmanız gerekiyor. Fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlığınız için harekete geçmeli ve hayatta deneyimlemek istediğiniz becerileri öğrenebilirsiniz. Bunların yanı sıra e-nabız, e-devlet, Google Haritalar gibi hayatı kolaylaştıracak konularda online derslere katılabilirsiniz. Nasıl sağlıklı yaş alınır, Sağlıklı yaş almanın 4 temel kuralı bulunuyor.

Aktif Yaşam

Hayatımızda harekete yer vermeliyiz. Hareket ederek kaslarımızı canlı tutarken aynı zamanda formumuzu koruyoruz.

Sağlıklı Yaş Almak Nedir

Sosyal Yaşam

Olmazsa olmaz kurallardan birisi olan sosyal yaşamda yeni arkadaşlar edinerek kendini yalnız hissetmeden motive olabilirsin.

Sürekli Öğrenme

Beynimizi zinde tutmanın bir yolu da sürekli onu çalıştırmaktır. Öğrenerek sağlıklı ve mutlu olmaya başlayabilirsin.

Süreklilik

Fiziğini, zihnini ve ruhunu zinde tutmak için tüm yapılan çalışmalarda tutarlı olmak gerekir. Bu süreklilik sayesinde sağlıklı yaş almak oldukça mümkün.

Sağlıklı Yaş Almaya Yardımcı Bir Uygulama

Sağlıklı yaş alma sürecinde kendinize bir rehber arıyorsanız Senyorapp sizlere yardımcı olabilir. Sağlıklı yaş almaya yardımcı bir uygulama olan Senyorapp, kendinizi daha iyi hissetmeniz için birçok online dersi sizlere sunuyor. Yoga, pilates, sudoku dersleri ve daha fazlası için uygulamayı telefonunuza kolayca indirebilirsiniz.

Senyorapp, ismini tecrübeli, asil, saygı duyulması gereken kişi anlamına gelen Senyor kelimesinden almaktadır. Sağlıklı yaş almak isteyen Senyorlar için Senyorapp uygulaması tercih edilebilir.

Senyorapp uygulamasının arayüzü oldukça kolay ve kullanışlıdır. Ders takvimine bakarak kaydınızı yaptırabilir ve kolayca derslere giriş yapabilirsiniz.

Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan derslere kolaylıkla app üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz. Derslere giriş yaptığınızda diğer Senyorlarla sosyalleşebilir ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. İlk ay ücretsiz kullanım için uygulamayı App Store ve Play Store üzerinden indirebilirsiniz!

İlgili Sağlık Makaleleri

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *