«
  1. Anasayfa
  2. Güzellik ve Bakım
  3. Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Fiyatları

saç ekim fiyatları

saç ekim fiyatlarıSaç kaybı yaşayan, saçların dökülmesinden şikayetçi olan kişilerde kellik sorunu yaşanabilir. Saç ekimi, kellik sorununa çare olarak kalıcı çözüm olarak sunulur. Buradaki amaç saçın olduğu bölgeye saç ekimi yapılarak doğal bir görünüm elde etmek olacaktır. Saç ekim işlemi kısa süreli cerrahi bir işlemdir. Bu nedenle hastane ortamında uygulanması gerekmektedir. Saç ekimi saç kaybı yaşayan kişilere kalıcı ve doğal bir görünüm kazandırmayı hedeflemektedir. Kelleşme sorununa karşı uygulanan saç ekimi farklı tekniklerde uygulanabilir. Uygulanma şekli uygulamayı yapacak doktor tarafından belirlenir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kişiden kişiye uygulanma şekli değişen saç ekiminde saçsız bölge belirlenerek saç kökleri bu bölgelere eklenir. Saç köklerine greft adı verilmektedir. Enseden ya da ensenin seyrek olduğu durumlarda sakal bölgesinden alınan saçlar istenilen bölgeye ekilir. Saç ekimi uygulaması saç ekimi kaybına göre saati de farklılık göstermektedir. Saç bulunmayan alan büyükse seanslar halinde tamamlanabilmektedir. Saç ekimi uygulanırken lokal anesteziden faydalanılır. Uygulama yapıldıktan sonra yapılan kısmı koruma amacıyla özel bir bandaj takılır. Daha sonra kullanılacak olan ilaçlar belirlenerek hastanın taburcu edilmesi sağlanır. Saç ekimi uygulamasından 1 veya 2 gün sonra bandaj çıkarılarak günlük yaşantıya devam edilir. 7-10 gün içerisinde ise kabuklardan arınarak saç ekimi öncesindeki sağlıklı haline döner.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Saç ekimi, saç kaybı ya da kellik sorunu yaşayan 18 yaşını doldurmuş kişilere yapılabilmektedir. Erkeklerde ya da kadınlarda bu uygulamadan faydalanabilir. Saç kaybından dolayı memnun olmayan ve görünümünü değiştirmek isteyen kişiler farklı yöntemlerle saç ekimi yöntemlerinden yararlanabilir. Kadınlarda ya da erkeklerde uygulanan saç ekim yöntemleri değişiklik gösterir. Saç ekim fiyatları da bu uygulama doğrultusunda belirlenmektedir.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekimi yapılacak olan kişinin bu uygulama için uygun olması gerekmektedir. Uygulamanın yapılacağı kişinin, kulak arkasından enseye doğru sağlıklı saçları olması gerekir. Saçının rengi, gür ya da dalgalı olması bu durumu etkileyen faktörler arasında yer alır. Saç ve deri analizinden sonra hangi saç ekim çeşidinin uygulanacağına karar verilir. Saç ekimi köklerinin toplanarak teker teker çıkarıldığı yöntem FUE yöntemi olarak bilinir. Bu yöntem kök toplama yöntemidir. Bunun dışında safir kalemi ve DHI kalemi olmak üzere iki yöntem daha kullanılmaktadır. Kökler toplandıktan sonra DHI yöntemi seçilecek toplanan saçlar döküm olan bölgeye direkt olarak eklenir. Safir yöntemi ise köklerin uygulanacağı bölgelerin belirlenip açılmasıyla olmaktadır.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatları kişinin saç ve kafa derisi analizinden çıkan sonuca göre uygulanacak yöntem doğrultusunda belirlenir. Bu noktada kişinin saç dökülme bölgesinin azlığına ve çokluğuna göre saç ekim fiyatları değişiklik gösterebilir. Saç ekiminde uygulanacak yöntem ya da eklenecek kök sayısı da saç ekim fiyatlarında belirleyici bir rol oynar. Saç ekimi fiyatları, kellik yaşayan ya da saçının azlığından yakından kişilerin bu uygulamaya karar vermesi için tek sebep olmamalıdır. Uygulanan merkezde kullanılan teknolojik aletler ve uygulama yapacak olacak doktorun tecrübesi de bu konuda önemli olmaktadır. Saç ekimi fiyatları araştırması yapan bir kişi saç ekimin uygulanacağı yerin hijyenine de dikkat etmesi gerekmektedir.

İlgili Sağlık Makaleleri

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *