Arama
«
  1. Anasayfa
  2. Sağlık Kurumları İşletmeciliği Ne İş Yapar

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Ne İş Yapar

423 görüntülenme
0

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Ne İş Yapar

Sağlık Kurumları İşletmeciliği, sağlık sektörü değerlerini ön plana koyan, müşteri ile hasta arasında olan iletişim ve ilişkiler konusunda yetkin olan bir disiplindir. Bu disiplin kapsamında sağlık sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda uzman ve profesyonellerin yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Sağlık kurumları işletmeciliği dalı, işletme uygulamalarının sağlık sektörü üzerinde yararlı olması adına özel bir meslek konusu geliştirir. Sağlık kurumlarını ayakta tutan ve başarılı olmasında en büyük pay sahibi olan departmanları ise şunlardan oluşmaktadır: İdari, kurumsal iletişim, mali, üretim, insan kaynakları, muhasebe ve hizmetlerin yürütülmesi. Bu gibi kriterler sağlık işletmeciliğinin geniş çalışma bölümlerini oluşturan temel kriterlerdir.

Sağlık kurumları işletmeciliği sağlık sektörü bağlamında yeni yeni ortaya çıkan ve çok rağbet görmeyen alanlardan biridir. Ancak sağlık kurumlarının yetenekli ve kalifiyeli eleman ihtiyaçlarını karşılayacak uygulamaları barındırması bu alanın sağlık sektöründe önemli alanlardan biri olduğunun, olacağının göstergesidir.

Sağlıklı Türkiye Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi Ağustos 17, 2022
Bir Yorum Ekle