Arama
«
  1. Anasayfa
  2. Saç Yağlanması Nasıl Geçer

Saç Yağlanması Nasıl Geçer

1.46K görüntülenme
0

Saç Yağlanması Nasıl Geçer

Yağlı saçlara ne sebep olur?

Yağlı saçlar, saç derinizdeki yağ üreten yağ bezlerinin sonucudur. Yağ daha sonra saçınız tarafından emilir ve çok fazlası yağlı bir görünüm verebilir.

Yağın kendisi saç için kötü değildir – aslında saçı parlak, sağlıklı ve güçlü yapar, ancak çok fazla yağ saçın gevşek ve aşırı kaygan görünmesini sağlayan bir birikime neden olabilir.

Saçlarım neden bu kadar çabuk yağlanıyor?

Farklı saç tipleri, farklı sürelerden sonra yağlı görünecektir – kaba veya dokulu saçlara sahip olanlar, bir hafta boyunca saçlarını bırakabilir ve yine de taze görünür. İnce veya ince saçlara sahip olanlar ise sadece bir gün sonra saçlarının yağlı göründüğünü görebilirler.

Her şey saç derinizin ürettiği yağ miktarı ve saçınızın bu yağı ne kadar iyi taşıyabileceği ile ilgilidir. Yağlı köklere sahip olduğunuzda saçınızı daha düzenli yıkamak cezbedicidir, ancak saçınızı her gün yıkamak aslında yağlı köklere katkıda bulunabilir.

Saç Yağlanması Nasıl Geçer

1. Ne yaparsanız yapın, aşırı yıkamayın

Saçlar yağlandıkça, yıkadığınız miktarı artırmak cazip gelebilir , ancak belirtildiği gibi uzmanlar bunun aslında yapabileceğimiz en kötü şeylerden biri olduğunu söylüyor. “Saçınızı her gün yıkamaya başlarsanız, saç deriniz aşırı sebum üretmek zorundaymış gibi hisseder.

2. Yağlı saçlar için arındırıcı bir şampuana yatırım yapın

Yağlı saçlardan muzdaripseniz, Mark bunun yağlı saçtan ziyade yağlı bir saç derisine bağlı olduğuna inanıyor. Sülfatsız şampuanlar gün aşırı güzel ve nazik olsa da, daha derin bir temizlik için haftada bir arındırıcı şampuan kullanmak iyi bir fikirdir .

3. Saç kremini sadece saç uçlarına uygulayın

Saç kreminiz şampuandan daha hızlı biterse , yanlış yapıyorsunuz demektir. Duşunuzdaki pürüzsüzleştirici, az miktarda ve yalnızca uçlarınızda kullanılmalıdır. Kuru veya boyalı saçlara sahip çoğumuz, temelde köklerimize gelene kadar karışıklığı gidermek için saçı daha yükseğe ve daha yükseğe uygulama tuzağına düşüyoruz. Ancak ne kadar yüksek uygularsanız, saçınız o kadar hızlı yağlanır.

5. Yağlı saçları tedavi etmek için elma sirkesini deneyin

Popüler Facebook paylaşımındaki bu yöntem yalnızca iki bileşen içerir: su ve elma sirkesi .

Bir kullanıcının tavsiye ettiği gibi, elma sirkesini bir bardak suyla seyreltin ve saçınıza dökün. Birkaç dakika bekletin ve voilà: birikme yok olur ve saç gıcırtılı temiz ve %100 yağsız kalır.

6. Kuru şampuan en iyi arkadaşınızdır

Yıkamalar arasında yağlı saçlarla mücadele etmek ve saç tellerinin taze ve hacimli görünmesini sağlamak için kuru şampuanı tercih edin .

7. Bir topuz veya örgü için gidin

Tüm yağlılıkların kökten gelmediği ortaya çıktı. “Elinizdeki kir, dokunduğunuzda saçınızda birikebilir. Saçınızı gevşek bir topuz veya örgü halinde yapmak, onu yağlı bir yüz veya terli boyundan uzak tutacaktır,

8. Yağlı yiyecekler yemekten kaçının

Güzellik rutinlerimizin çoğunda olduğu gibi, vücudumuza koyduğumuz şeyler de onlara sürdüğümüz ürünler kadar etkili olabilir.

Sağlıklı Türkiye Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi Ağustos 16, 2022
Bir Yorum Ekle